החודש מצוין ברחבי העולם חודש המודעות לאנדומטריוזיס.

אנדומטריוזיס היא מחלה גינקולוגית כרונית, דלקתית ותלוית אסטרוגן שבה נוצרים תאים דמויי רירית רחם (אנדומטריום) מחוץ לרחם. המחלה פוגעת בכ-10% מהנשים בגיל הפריון, פעמים רבות למן הווסת הראשונה, ומספר החולות בעולם מוערך בכ-176 מיליון. היא עלולה לגרום לכאבי אגן וגב קשים המחמירים במהלך הביוץ או הווסת, לכאבים ביחסי מין, בעיות עיכול, קשיי פריון וכמובן משפיעה לרעה על איכות חיי החולות בה.

בין הטיפולים המוצעים להקלה על נשים הסובלות מאנדומטריוזיס, בולט הטיפול האוסטאופתי. כרמל כהן זמיר .d.o אוסטאופתיה מרחיבה בנושא:
"באוסטאופתיה קיימים הכלים להתייחס לאזור האגן בצורה הוליסטית ומעמיקה - החל מהשרירים המצויים באזור, וכלה במפרקי האגן, הרצועות, רקמות חיבור שונות, ובמעטפות האיברים עצמם והשפעתם אחד על השני. בנוסף, קיימת היכולת להבין מה משפיע על האגן אצלך ספציפית, ומה יכול לאפשר ניקוז ואספקה יעילים יותר אל האגן.
יתרה מכך, באוסטאופתיה קיימים הכלים להשפיע על המאזן ההורמונלי, על מתווכי דלקת ועל חומרים משככי כאב בגוף.

אוסטאופתיה היא תורה רפואית העוסקת בריפוי ובאבחון באמצעות טיפול ידני. טיפול זה מתמקד בטיפול בגורמים שיוצרים את הכאב ואת חוסר האיזון שבגוף. גוף האדם יכול לעמוד בתלאות החיים בתנאי שכל המערכות יתפקדו יחדיו בצורה הרמונית. לגוף יש את היכולת לשמור על איזון ולרפא את עצמו. מסיבות שונות (מחלות, תאונות, בעיות כרוניות) נפגע תפקודם של איברים או אזורים מסוימים בגוף. בעיות נקודתיות אלה מקרינות על איברים סמוכים, ובסופו של דבר על הגוף כולו. לאוסטאופת היכולת לאבחן היכן מתחילה שרשרת הפגיעות, ולטפל בבעיה מן השורש. לפגיעות במערכות השונות של הגוף דבר משותף אחד – הפגיעה בתנועתיות, ואיתה בתפקוד התקין. כך נוצר, לדוגמה, קושי וחוסר איזון בזרימת הדם ונוזל הלימפה, בנשימה, בתהליך העיכול, ובהפרשת ההורמונים. הטיפול האוסטאופתי מחזיר את האיזון והתנועתיות לאזור הפגוע וכך מחולל תהליך שרשרת של שיפור בתפקוד, תהליך של ריפוי עצמי"

לתייעצות או קביעת תור עם כרמל, אתם מוזמנים ליצור עמה קשר 052-3368704
*השירות ניתן במסגרת פרטית בלבד*
לדף של כרמל באתר - לחצו.
 

 

על הרעלות בטיפול תרופתי בילדים

דר.יוסי רוסמן מתראיין בנושא אלרגיה

על משחק ככלי טיפולי / אלירז וינברגר אנוש, קלינאית תקשורת

קרא עוד >>

על התקנים תוך רחמיים / דר.קרן בר יוסף, רופאת נשים

קרא עוד >>

על אלרגיות ועקיצות אביב / ד"ר גל נוימן

על אלרגיות ועקיצות אביב / ד"ר גל נוימן
קרא עוד >>

לזימון תורים

 

למידע עדכני על אירועים, הרצאות סדנאות הכנסו לדף הפייסבוק שלנו:

בית של בריאות