קרן שיינהולץ, העו"ס שלנו בבית של בריאות, מגישה לנו נקודת מבט מעניינת על הפלא הזה שנקרא "משפחה" : 

"המשפחה היא מערכת המורכבת מכמה תתי מערכות, וסלבדור מינושין (1921-2017) פסיכיאטר, מראשי גישת הטיפול המשפחתי, היה מהראשונים לראות אותה ככזו. מינושין זיהה בתוך המערכת המשפחתית את תת מערכת ההורים, תת המערכת הזוגית, ותת מערכת האחים. לכל מערכת כזו תפקידים משלה. כך, למשל, תת מערכת ההורים אחראית על גידול הילדים, חינוך, סמכות. המערכת הזוגית אחראית על יצירת אינטימיות, סיפוק צרכים אישיים, תמיכה וכו'. בנוסף, בכל מבנה משפחה ישנה מערכת חוקים ותפקידים המגדירה את האינטראקציות בתוך המשפחה. לפעמים החוקים האלו ברורים, ולפעמים הם רק נרמזים. 
בין תת המערכות צרכים להיות גבולות (רגשיים) ברורים, על מנת שתפקידים אלו יתאפשרו, ותהיה נגישות ותמיכה בין חברי המשפחה, ובמקביל אוטונומיה. באם הגבולות מטושטשים, עשויה להיווצר מעורבות יתר של בני המשפחה, חודרנות, קואליציות בתוך המשפחה. באם הגבולות נוקשים מדי, עשוי להיווצר נתק וניכור, פחות מדי התעניינות והשגחה. כאשר משפחה מתקשה להיות במרחב שבין שני הקצוות ויש בעיות בדפוסי ההתנהגות והתקשורת במשפחה, הילדים עשויים לקחת על עצמם את תפקיד "נושא הסימפטום" ולהציף בעיות אלו. זה עלול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות כמו דכאון ו/או חרדה, הפרעות אכילה, בעיות בגמילה ובעיות התנהגות.
כמטפלת משפחתית, אני מאמינה שחשוב לראות גם את הילד וגם את הקונטקסט המשפחתי והחברתי שלו. רק כך, אפשר לתת מענה הוליסטי ומקיף לבעיותיו."

לתיאום פגישה עם עו"ס קרן שיינהולץ ניתן להתקשר 3555* או במרפאה 04-6164910. השירות ניתן לחברי מכבי שירותי בריאות בלבד.

 קרא עוד >>

 

על הרעלות בטיפול תרופתי בילדים

דר.יוסי רוסמן מתראיין בנושא אלרגיה

על משחק ככלי טיפולי / אלירז וינברגר אנוש, קלינאית תקשורת

קרא עוד >>

על התקנים תוך רחמיים / דר.קרן בר יוסף, רופאת נשים

קרא עוד >>

על אלרגיות ועקיצות אביב / ד"ר גל נוימן

על אלרגיות ועקיצות אביב / ד"ר גל נוימן
קרא עוד >>

לזימון תורים

 

למידע עדכני על אירועים, הרצאות סדנאות הכנסו לדף הפייסבוק שלנו:

בית של בריאות